Alicja23's blog


Gdzie biegać w Łodzi? Przegląd parków idealnych dla biegaczy

Sro Paź 30, 2019 08:54


Polacy coraz bardziej dbają o zdrowie i kondycję. Najlepiej widać to po rosnącej liczbie biegaczy w polskich miastach. Aby jogging był naprawdę zdrowy lepiej udać się do parku.
Gdzie najczęściej biegają łodzianie?

1. Park na Zdrowiu

Zdecydowanie najpopularniejsza destynacja biegaczy. Park im. Józefa Piłsudskiego jest największy w Łodzi. W jego południowej części znajduje się specjalnie przygotowana dla biegaczy bieżnia długości ponad 2 kilometrów. Została pokryta amortyzującą nawierzchnią z poliuretanu, a tabliczki informują o przebytym dystansie co 200 m. Ale ten park to także zróżnicowany teren pełen leśnych alejek. Właśnie tutaj można spotkać najwięcej osób biegających rekreacyjnie, zazwyczaj w słuchawkach nausznych do biegania lub z psem.

2. Park Poniatowskiego

Dla wszystkich miłośników biegania punkt obowiązkowy. Znajduje się w centrum miasta i ma dość płaską powierzchnię. W każdą sobotę można wziąć udział w biegu Parkrun na dystansie 5 km. To miejsce sprzyja bieganiu dzięki zróżnicowanej nawierzchni, co można sprawdzić podczas corocznego Decathlon Run.

3. Park 3 Maja

Zabytkowy łódzki park, znajdujący się również blisko centrum miasta. Dobry do biegania w każdą pogodę. Alejki są świetnie oświetlone, dlatego można wybrać się na jogging nawet wieczorem. W Parku 3 Maja jest spora górka, którą doświadczeni biegacze wykorzystują do bardziej intensywnego treningu.

4. Widzewska Górka

W tym widzewskim parku znajduje się duży kompleks sportowy. A w nim m.in. ogólnie dostępna profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna z czterema torami. Najlepsze miejsce do treningu szybkości. W tym miejscu jest też plenerowa siłownia.

5. Las Łagiewnicki

Na koniec największy kompleks leśny znajdujący się w granicach miasta w Europie. Las Łagiewnicki to miejsce długich, wytrzymałościowych biegów. W lesie oznaczono specjalnie dla biegaczy pętle o długości 5,5 km. Obiegając las dookoła, po oznaczonym szlaku, można zrobić trasę aż 20 km. I wszystko w pięknych okolicznościach przyrody.

To tylko 5 z najlepszych miejsc do biegania, które znajdziesz w Łodzi. To prawdziwe miasto biegaczy. Parki znajdują się w każdej dzielnicy, więc nie ma wymówek!

URL Trackback dla tego wpisu:

http://www.forum-lodz.pl/trackback.php?e=27

Autor Wiadomość
Nie ma odpowiedzi na ten wpis.
Wyświetl posty z ostatnich:   
Powered by TheBlogMod.com
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Weblog style by Hyperion - "911" Template by LT202